  • ABS07AIG-32.768KHZ-6-1-T
ABS07AIG-32.768KHZ-6-1-T
advertisement
Manufacturer No:
ABS07AIG-32.768KHZ-6-1-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABS07AIG-32.768KHZ-6-1-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
Crystal 0.032768MHz ±10ppm (Tol) 6pF Flexural 70000Ohm Automotive 2-Pin CSMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABS07AIG-32.768KHZ-6-1-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABS07AIG
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.5XH0.9 (mm)/L0.126XB0.059XH0.035 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80kOhm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    0.1 μW
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm