  • ABS06W-32.768KHZ-K-2-T
ABS06W-32.768KHZ-K-2-T
advertisement
Manufacturer No:
ABS06W-32.768KHZ-K-2-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABS06W-32.768KHZ-K-2-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 3PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABS06W-32.768KHZ-K-2-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABS06W
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • HTS Code
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100kOhm
  • Load Capacitance
    3pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm