  • ABM8-22.1184MHZ-B2-T3
ABM8-22.1184MHZ-B2-T3
advertisement
Manufacturer No:
ABM8-22.1184MHZ-B2-T3
HK JDW NO:
5-ABM8-22.1184MHZ-B2-T3
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM8-22.1184MHZ-B2-T3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    22.1184MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    22.1184MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    10 μW
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C