  • ABM8-16.384MHZ-D2Y-T
ABM8-16.384MHZ-D2Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM8-16.384MHZ-D2Y-T
HK JDW NO:
5-ABM8-16.384MHZ-D2Y-T
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM8-16.384MHZ-D2Y-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABM8
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm