  • ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
HK JDW NO:
5-ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABM3C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2004mm