  • ABM3B-30.000MHZ-B2-T
ABM3B-30.000MHZ-B2-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM3B-30.000MHZ-B2-T
HK JDW NO:
5-ABM3B-30.000MHZ-B2-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM3B-30.000MHZ-B2-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ABM3B
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.002%
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    30MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm