  • ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
HK JDW NO:
5-ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABM3
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    40Ohm
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2004mm