  • ABM10W-27.0000MHZ-8-D1X-T3
ABM10W-27.0000MHZ-8-D1X-T3
advertisement
Manufacturer No:
ABM10W-27.0000MHZ-8-D1X-T3
HK JDW NO:
5-ABM10W-27.0000MHZ-8-D1X-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM10W-27.0000MHZ-8-D1X-T3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABM10W
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.6 (mm)/L0.098XB0.079XH0.024 (inch)
  • Operating Frequency
    27MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm