  • ABLS3-3.6864MHZ-D4Y-T
ABLS3-3.6864MHZ-D4Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABLS3-3.6864MHZ-D4Y-T
HK JDW NO:
5-ABLS3-3.6864MHZ-D4Y-T
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABLS3-3.6864MHZ-D4Y-T
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABLS3
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR, 13 INCH
  • HTS Code
  • Depth
    4.8mm
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 μW
  • Series Resistance
    180Ohm
  • Height
    2.5908mm
  • Height Seated (Max)
    0.102 2.60mm