  • ABLS-LR-13.000MHZ-T
ABLS-LR-13.000MHZ-T
advertisement
Manufacturer No:
ABLS-LR-13.000MHZ-T
HK JDW NO:
5-ABLS-LR-13.000MHZ-T
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 13.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABLS-LR-13.000MHZ-T
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABLS-LR
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • Tolerance
    0.005%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    13MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.4XB4.7XH4.2 (mm)/L0.449XB0.185XH0.165 (inch)
  • Operating Frequency
    13MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 μW
  • Series Resistance
    10Ohm
  • Height
    4.191mm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm