  • ABLJO-V-184.320MHZ-T
ABLJO-V-184.320MHZ-T
advertisement
Manufacturer No:
ABLJO-V-184.320MHZ-T
HK JDW NO:
5-ABLJO-V-184.320MHZ-T
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVCMOS
Step5Bar-code shipping tag
ABLJO-V-184.320MHZ-T
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABLJO
  • Size / Dimension
    0.563Lx0.343W 14.30mmx8.70mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    VCXO
  • Additional Feature
    TR, 13 INCH
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    184.32MHz
  • Frequency Stability
    ±45ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    14.3mm x 8.7mm x 5.5mm
  • Operating Frequency
    184.32MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    40mA
  • Linearity
    10%
  • Height
    5.5118mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm