  • ABLJO-V-155.520MHZ
ABLJO-V-155.520MHZ
advertisement
Manufacturer No:
ABLJO-V-155.520MHZ
HK JDW NO:
5-ABLJO-V-155.520MHZ
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVCMOS
Step5Bar-code shipping tag
ABLJO-V-155.520MHZ
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    ABLJO
  • Size / Dimension
    0.563Lx0.343W 14.30mmx8.70mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    VCXO
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    155.52MHz
  • Frequency Stability
    ±45ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    40mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Current
    40mA
  • Height
    5.5118mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    14.3002mm
  • Width
    8.7122mm