  • ABC350-1012L
ABC350-1012L
advertisement
Manufacturer No:
ABC350-1012L
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-ABC350-1012L
Quantity:
In Stock : 16086
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABC350-1012L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    ABC350 (350W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.00 H 127.0mmx76.2mmx25.4mm
  • Feature
    DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    200W 350W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    15A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC