  • AB5100HF-210MMX297MM
AB5100HF-210MMX297MM
advertisement
Manufacturer No:
AB5100HF-210MMX297MM
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-AB5100HF-210MMX297MM
Purchasing and Inquiry
AB5100HF-210MMX297MM Overview
AB5100HF-210MMX297MM Features
Absorbing Tape
AB5100HF series
AB5100HF-210MMX297MM Applications
There are a lot of 3M AB5100HF-210MMX297MM RFI & EMI Materials applications.
  • Low Noise Amplifier
  • Thermostats
  • Digital Remote
  • Wireless Price Tags
  • Smart Meters
  • Receive
  • Transmit
  • Health care
  • Smart Energy
  • Medical
Step5Bar-code shipping tag
AB5100HF-210MMX297MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Material
    Polymer Resin, Metal Flakes
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AB5100HF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Absorbing Tape
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Length
    11.693 297.00mm
  • Width
    8.268 210.00mm
  • Thickness - Overall
    0.039 1.00mm