  • AB5020HF-210X297
AB5020HF-210X297
advertisement
Manufacturer No:
AB5020HF-210X297
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-AB5020HF-210X297
Package:
Datasheet:
AB5020HF-210X297
Purchasing and Inquiry
AB5020HF-210X297 Overview
AB5020HF-210X297 Features
Absorbing Sheet
AB-5000 series
AB5020HF-210X297 Applications
There are a lot of 3M AB5020HF-210X297 RFI & EMI Materials applications.
  • Health care
  • Health and Fitness
  • Fitness
  • Power Amplifier
  • Receive
  • Low Noise Amplifier
  • Utility Energy
  • LED Lighting
  • Home and Security
  • Power management
Step5Bar-code shipping tag
AB5020HF-210X297
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Material
    Polymer Resin, Metal Flakes
  • Shape
    Rectangular
  • Published
    2014
  • Series
    AB-5000
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Absorbing Sheet
  • Max Operating Temperature
    185°C
  • Min Operating Temperature
    -13°C
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Length
    11.693 297.00mm
  • Width
    8.268 210.00mm
  • Thickness
    203.2μm
  • Thickness - Overall
    0.008 0.20mm