  • AAD130SD-40
AAD130SD-40
advertisement
Manufacturer No:
AAD130SD-40
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-AAD130SD-40
Package:
Datasheet:
AAD130SD-40
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 80W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AAD130SD-40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Published
    2011
  • Series
    AAD130SD (130W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.14W x 1.25 H 127.0mmx79.8mmx31.8mm
  • Feature
    PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    80W 130W Forced Air
  • Max Power Dissipation
    80W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    90%
  • Max Output Current
    12A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Height
    31.75mm