  • AA30S1200D
AA30S1200D
advertisement
Manufacturer No:
AA30S1200D
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-AA30S1200D
Package:
Datasheet:
AA30S1200D
Description:
Quantity:
In Stock : 4242
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AA30S1200D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    AA30S (30W)
  • Size / Dimension
    4.41Lx2.51W x 1.01 H 112.0mmx63.8mmx25.6mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    2.5A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Max Output Power
    30W
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Height
    25.654mm
  • Length
    112.014mm
  • Width
    63.754mm