  • AA2512FK-078K2L
AA2512FK-078K2L
advertisement
Manufacturer No:
AA2512FK-078K2L
HK JDW NO:
898-AA2512FK-078K2L
Datasheet:
AA2512FK-078K2L
Step5Bar-code shipping tag
AA2512FK-078K2L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm