  • AA2010JK-078R2L
AA2010JK-078R2L
advertisement
Manufacturer No:
AA2010JK-078R2L
HK JDW NO:
898-AA2010JK-078R2L
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
AA2010JK-078R2L
Description:
AA Series, Thick Film, 8.2Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA2010JK-078R2L
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    AA
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    8.2Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm