  • AA15S0500C
AA15S0500C
advertisement
Manufacturer No:
AA15S0500C
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-AA15S0500C
Package:
Datasheet:
AA15S0500C
Description:
Quantity:
In Stock : 16
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AA15S0500C
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AA15S (15W)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    2.91Lx2.13W x 0.77 H 74.0mmx54.0mmx19.5mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    3A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    15W
  • Current - Output 1
    3A
  • Max Output Power
    15W
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    23.3mm
  • Length
    96mm
  • Width
    54mm