  • AA1210JR-07130RL
AA1210JR-07130RL
advertisement
Manufacturer No:
AA1210JR-07130RL
HK JDW NO:
898-AA1210JR-07130RL
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AA1210JR-07130RL
Description:
AA Series, Thick Film, 130Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA1210JR-07130RL
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    AA
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    130Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm