  • AA1210FR-0715RL
AA1210FR-0715RL
advertisement
Manufacturer No:
AA1210FR-0715RL
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AA1210FR-0715RL
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AA1210FR-0715RL
Description:
AA Series, Thick Film, 15Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AA1210FR-0715RL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    AA
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm