  • AA1206FR-07576KL
AA1206FR-07576KL
advertisement
Manufacturer No:
AA1206FR-07576KL
HK JDW NO:
898-AA1206FR-07576KL
Datasheet:
AA1206FR-07576KL
Description:
AA Series, Thick Film, 576kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA1206FR-07576KL
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    576kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%