  • AA0805FR-0719R6L
AA0805FR-0719R6L
advertisement
Manufacturer No:
AA0805FR-0719R6L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AA0805FR-0719R6L
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AA0805FR-0719R6L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AA0805FR-0719R6L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    AA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    19.6Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm