  • AA0603FR-071M24L
AA0603FR-071M24L
advertisement
Manufacturer No:
AA0603FR-071M24L
HK JDW NO:
898-AA0603FR-071M24L
Datasheet:
AA0603FR-071M24L
Description:
AA Series, Thick Film, 1.24MOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA0603FR-071M24L
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    1.24MOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm