  • AA0402JR-07270RL
AA0402JR-07270RL
advertisement
Manufacturer No:
AA0402JR-07270RL
HK JDW NO:
898-AA0402JR-07270RL
Datasheet:
AA0402JR-07270RL
Description:
AA Series, Thick Film, 270Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA0402JR-07270RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm