  • AA01D-012L-150S
AA01D-012L-150S
advertisement
Manufacturer No:
AA01D-012L-150S
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-AA01D-012L-150S
Package:
12-SIP Module, 7 Leads
Datasheet:
AA01D-012L-150S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AA01D-012L-150S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    12-SIP Module, 7 Leads
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AA01D (2W)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.34W x 0.57 H 31.8mmx8.6mmx14.5mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Power Rating
    1W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSMA-P7
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    100mA