  • A8450KLB-T
A8450KLB-T
advertisement
Manufacturer No:
A8450KLB-T
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
HK JDW NO:
26-A8450KLB-T
Package:
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
A8450KLB-T
Description:
1.27mm PMIC A8450K 24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Quantity:
In Stock : 17145
Step5Bar-code shipping tag
A8450KLB-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~135°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    24
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Automotive Circuits
  • Voltage - Supply
    6V~45V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    A8450K
  • Number of Outputs
    4
  • Topology
    Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (4)
  • Supply Current-Max (Isup)
    15mA
  • w/Sequencer
  • Voltage/Current - Output 1
    3.3V 200mA
  • Voltage/Current - Output 2
    1.2V~3.3V 200mA
  • Voltage/Current - Output 3
    5V 200mA