  • A72QT24702602M
A72QT24702602M
advertisement
Manufacturer No:
A72QT24702602M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A72QT24702602M
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
47nF Film Capacitor 20% Axial Axial
Step5Bar-code shipping tag
A72QT24702602M
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    47nF
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    33mm