  • A70PQ3100AA00J
A70PQ3100AA00J
advertisement
Manufacturer No:
A70PQ3100AA00J
HK JDW NO:
417-A70PQ3100AA00J
Description:
100nF Film Capacitor 5% Axial Axial 630V-DC 250V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A70PQ3100AA00J
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    28mm