  • A541DE103M035A
A541DE103M035A
advertisement
Manufacturer No:
A541DE103M035A
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A541DE103M035A
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10mF Capacitor 20% 3.8A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
A541DE103M035A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    38mOhm
  • Ripple Current
    3.8A
  • Diameter
    30mm
  • Height
    35mm