  • A50PF12202660J
A50PF12202660J
advertisement
Manufacturer No:
A50PF12202660J
HK JDW NO:
417-A50PF12202660J
Description:
2.2nF Film Capacitor 5% Axial 630V-DC 220V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A50PF12202660J
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm