  • A42MX36-FPQG208
A42MX36-FPQG208
advertisement
Manufacturer No:
A42MX36-FPQG208
HK JDW NO:
523-A42MX36-FPQG208
Package:
208-BFQFP
Datasheet:
A42MX36-FPQG208
Description:
5V V FPGAs MX Series 208-BFQFP
Quantity:
In Stock : 4328
Step5Bar-code shipping tag
A42MX36-FPQG208
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    208-BFQFP
  • Number of Pins
    208
  • Supplier Device Package
    208-PQFP (28x28)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V 4.75V~5.25V
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    176
  • RAM Size
    320B
  • Number of Logic Elements/Cells
    1184
  • Number of Gates
  • Max Frequency
    79MHz
  • Number of Logic Blocks (LABs)
  • Number of Registers
  • Height
    3.4mm
  • Length
    28mm
  • Width
    28mm