  • A42MX24-3TQG176
A42MX24-3TQG176
advertisement
Manufacturer No:
A42MX24-3TQG176
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-A42MX24-3TQG176
Package:
176-LQFP
Datasheet:
A42MX24-3TQG176
Description:
5V V FPGAs MX Series 176-LQFP
Quantity:
In Stock : 9920
Step5Bar-code shipping tag
A42MX24-3TQG176
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Number of Pins
    176
  • Supplier Device Package
    176-TQFP (24x24)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MX
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V 4.75V~5.25V
  • Base Part Number
    A42MX24
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    150
  • Number of Logic Elements/Cells
    912
  • Number of Gates
    36000
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    912
  • Speed Grade
    3
  • Number of Registers
  • Height
    1.4mm
  • Length
    24mm
  • Width
    24mm