  • A302-300-B2
A302-300-B2
advertisement
Manufacturer No:
A302-300-B2
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-A302-300-B2
Package:
300
Datasheet:
A302-300-B2
Description:
INVERTER 24VDC 300W 2 OUTLET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A302-300-B2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Package / Case
    300
  • Series
    A300-300
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Inverter
  • Max Operating Temperature
    30°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Input
    24VDC
  • Voltage - Output
    110VAC
  • Size
    6.50Lx3.46W x 2.91 H 165.0mmx88.0mmx74.0mm
  • Region Utilized
    North America
  • AC Outlets
    2
  • Connector - AC Output
    NEMA 5-15R
  • Connector - Voltage Input
    Cigarette Lighter Plug
  • Remote Capability
    No
  • Power - Output Surge
    600W
  • Power - Output Continuous
    300W