  • A301-2K5-B2
A301-2K5-B2
advertisement
Manufacturer No:
A301-2K5-B2
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-A301-2K5-B2
Package:
Datasheet:
A301-2K5-B2
Description:
INVERTER 12VDC 2.5KW 2 OUTLET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A301-2K5-B2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Series
    A301-2K5
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Inverter
  • Voltage - Input
    12VDC
  • Voltage - Output
    110VAC
  • Size
    16.93Lx8.27W x 6.26 H 430.0mmx210.0mmx159.0mm
  • Region Utilized
    North America
  • AC Outlets
    2
  • Connector - AC Output
    NEMA 5-15R
  • Connector - Voltage Input
    Terminals
  • Remote Capability
    Yes
  • Power - Output Surge
    5kW
  • Power - Output Continuous
    2.5kW