  • A22W-2MA-24A-10
A22W-2MA-24A-10
advertisement
Manufacturer No:
A22W-2MA-24A-10
HK JDW NO:
607-A22W-2MA-24A-10
Description:
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A
Step5Bar-code shipping tag
A22W-2MA-24A-10
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Orientation
    Vertical
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    110V
  • Body Length or Diameter
    34mm
  • Switch Function
    Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    24VAC/DC
  • Illumination Type, Color
    LED, Blue
    100,000 Cycles
  • Contact Current Rating
    10A
  • Depth Behind Flange
    54.70mm
  • Body Height
    54.7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    Dust Tight, IP65, Water Resistant
  • Operating Temperature
    -20°C~55°C