  • A22RW-3ART111
A22RW-3ART111
advertisement
Manufacturer No:
A22RW-3ART111
HK JDW NO:
607-A22RW-3ART111
Description:
SWITCH SELECT 3POS DPST 10A 120V
Step5Bar-code shipping tag
A22RW-3ART111
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Number of Positions
    3
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    DPST-NO/NC
  • Switch Function
    Mom-Off-Mom, Mom-On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    110VAC
  • Illumination Type, Color
    LED, Red
  • Depth Behind Flange
    46.80mm