  • A22RW-2MR6A10
A22RW-2MR6A10
advertisement
Manufacturer No:
A22RW-2MR6A10
HK JDW NO:
607-A22RW-2MR6A10
Description:
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A
Step5Bar-code shipping tag
A22RW-2MR6A10
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Published
    2016
  • Number of Positions
    2
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    6VAC/DC
  • Illumination Type, Color
    LED, Red
  • Depth Behind Flange
    46.80mm