  • A22NW-2RM-TYA-G100-YD
A22NW-2RM-TYA-G100-YD
advertisement
Manufacturer No:
A22NW-2RM-TYA-G100-YD
HK JDW NO:
607-A22NW-2RM-TYA-G100-YD
Package:
Description:
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A
Step5Bar-code shipping tag
A22NW-2RM-TYA-G100-YD
    3 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Operating Temperature
    -25°C~55°C
  • Feature
    Bezel - Round, Yellow Knob
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC 8A DC
    unknown
  • Current Rating
    8A
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    100V~120VAC
  • Illumination Type, Color
    LED, Yellow
  • Electrical Life
    500,000 Cycles
  • Throw Configuration
    SPST
    500,000 Cycles
  • Illumination Type
    Illuminated, LED
  • Depth Behind Flange
    45.30mm