  • A22NW-2ML-TYA-G100-YD
A22NW-2ML-TYA-G100-YD
advertisement
Manufacturer No:
A22NW-2ML-TYA-G100-YD
HK JDW NO:
607-A22NW-2ML-TYA-G100-YD
Package:
Description:
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A22NW-2ML-TYA-G100-YD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~55°C
  • Published
    2015
  • Series
    A22NW
  • Feature
    Bezel - Round, Yellow Knob
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Standard
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC 8A DC
  • Ingress Protection
    IP66 - Dust Tight, Water Resistant
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, TUV
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    100V~120VAC
  • Illumination Type, Color
    LED, Yellow
  • Electrical Life
    500,000 Cycles
  • Illumination
    Illuminated
  • Mechanical Life
    500,000 Cycles
  • Depth Behind Flange
    45.30mm