  • A18376-12
A18376-12
advertisement
Manufacturer No:
A18376-12
HK JDW NO:
480-A18376-12
Description:
ST,BSR-C, 4.00MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A18376-12
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to A18376-12.
    Select All
  • Width
    12.000" (304.80mm)
  • Thickness - Overall
    0.157" (4.00mm)
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Square
  • Mfr
    Laird Technologies - Thermal Materials
  • Operating Temperature
    170°C
  • Series
    ECCOSORB? BSR
  • Type
    Absorbing Sheet
  • Shelf Life
  • Adhesive
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Storage/Refrigeration Temperature
  • Shelf Life Start
  • Length
    12.000" (304.80mm)