  • A165E-R-24D-01
A165E-R-24D-01
advertisement
Manufacturer No:
A165E-R-24D-01
HK JDW NO:
607-A165E-R-24D-01
Package:
Datasheet:
A165E-R-24D-01
Description:
SWITCH UNIT SPST-NC LIGHTED LED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A165E-R-24D-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Series
    A165E
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Circuit
    SPST-NC
  • Throw Configuration
    SPST
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 125VAC