  • A-TB750-VI24V
A-TB750-VI24V
advertisement
Manufacturer No:
A-TB750-VI24V
Manufacturer:
Assmann WSW Components
HK JDW NO:
93-A-TB750-VI24V
Package:
Datasheet:
Description:
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG A-TB750
Step5Bar-code shipping tag
A-TB750-VI24V
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    A-TB750
  • Published
    2010
  • Feature
    Interlocking (Side)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.295 7.50mm
  • Wire Gauge
    12-28 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Number of Levels
    1
  • Current
    16A
  • Wire Gauge (Max)
    28 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)