  • A-TB508-VI15H
A-TB508-VI15H
advertisement
Manufacturer No:
A-TB508-VI15H
HK JDW NO:
93-A-TB508-VI15H
Description:
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG A-TB508
Step5Bar-code shipping tag
A-TB508-VI15H
    Thermoplastic
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    A-TB508
  • Published
    2010
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    12-28 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Current
    16A
  • Wire Gauge (Max)
    28 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)