  • A-TB500-TJ02
A-TB500-TJ02
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-TJ02
HK JDW NO:
93-A-TB500-TJ02
Description:
Bulk 0.197 5.00mm 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets Polybutylene Terephthalate (PBT) Brass
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-TJ02
    Select All
  • Termination
    Screw
  • Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    2
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Termination Style
    Screw
  • Voltage
    150V
  • Current
    6A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Voltage - UL
    150V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    16-24 AWG
  • Current - UL
    6A
  • Positions Per Level
    2
  • Plug Wire Entry
    180°
  • Number of Positions Per Level
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C