  • A-TB381-TJ03
A-TB381-TJ03
advertisement
Manufacturer No:
A-TB381-TJ03
HK JDW NO:
93-A-TB381-TJ03
Description:
Bulk 0.150 3.81mm 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets Polybutylene Terephthalate (PBT) Brass
Step5Bar-code shipping tag
A-TB381-TJ03
  • Contact Material
    Brass
  • Housing Material
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    3
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Insulation Height
    0.437 11.10mm
  • Voltage
    150V
  • Current
    6A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Voltage - UL
    150V