  • A-TB381-ED11SB
A-TB381-ED11SB
advertisement
Manufacturer No:
A-TB381-ED11SB
Manufacturer:
Assmann WSW Components
HK JDW NO:
93-A-TB381-ED11SB
Package:
Datasheet:
Description:
0.150 3.81mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-24 AWG A-TB381
Step5Bar-code shipping tag
A-TB381-ED11SB
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Contact Plating
    Brass, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    A-TB381
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Wire Gauge
    16-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Number of Levels
    1
  • Current
    8A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Torque - Screw
    0.245 Nm (2.17 Lb-In)