  • A-TB350-VK12
A-TB350-VK12
advertisement
Manufacturer No:
A-TB350-VK12
HK JDW NO:
93-A-TB350-VK12
Description:
Bulk 0.138 3.50mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
A-TB350-VK12
    23 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2010
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Orientation
    45 deg
  • Insulation Height
    0.433 11.00mm
  • Termination Style
    Solder
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.134 3.40mm
  • Current
    10A