  • A-TB350-TF12
A-TB350-TF12
advertisement
Manufacturer No:
A-TB350-TF12
Manufacturer:
Assmann WSW Components
HK JDW NO:
93-A-TB350-TF12
Description:
0.138 3.50mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 16-26 AWG A-TB350
Step5Bar-code shipping tag
A-TB350-TF12
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Chromate
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    A-TB350
  • Published
    2011
  • Feature
    Interlocking (Side)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Wire Gauge
    16-26 AWG
  • Voltage
    125V
  • Plating
    Chromate, Steel
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    26 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)